Rękawice medyczne

Wbrew pozorom rękawice medyczne nie są tylko wymysłem Inspekcji Sanitarnej, ale są elementem mającym zapewnić higienę i bezpieczeństwo pracownikom. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób mających na co dzień do czynienia z materiałem chemicznym i biologicznym. Każdy pracodawca powinien być świadomy tego, że źle dobrane rękawice mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pracownika.

Rękawice medyczne należy dobierać mając na uwadze rodzaj wykonywanej pracy, substancji z jakimi będą miały styczność ale również preferencje osobiste oraz odporność na alergeny.

Istnieje kilka rodzajów surowców, z których produkowane są rękawice jednorazowe:

Wiemy, że poszukują Państwo różnego typu rękawic. Wychodząc więc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w ofercie firmy Kas-Tel znajdują się rękawiczki z różnych surowców.

Rękawice nitrylowe

Rękawice safeHAND | safeHAND COATS | Rękawice EFFECT | Rękawice SAFEDENT

Firma Kas-Tel ma w swojej ofercie doskonałej jakości rękawice medyczne nitrylowe Effect oraz safeHAND i Safedent. Rękawice nitrylowe oferowane przez nas, dzięki nowoczesnej technologii produkcji łączą w sobie najlepsze cechy rękawic diagnostycznych do tej pory produkowanych. Przede wszystkim są wyjątkowo miękkie i elastyczne, w czym przypominają wysokiej jakości rękawiczki lateksowe. Dzięki tym cechom doskonale dopasowują się do dłoni, a tym samym dają możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych ruchów. Gwarantują wysoki komfort użytkowania bez podrażnień skóry dłoni, zapewniając równocześnie najwyższy stopień ochrony przed zakażeniami.

Rękawice z lateksu kauczuku naturalnego

Rękawice Lateksowe PREMIER, PREMIER PF

Premier to kolejna marka rękawic znajdująca się w ofercie firmy Kas-Tel. Rękawice medyczne, popularnie nazywane lateksowymi, wykonane są z lateksu kauczuku naturalnego. Cechują się dużą elastycznością oraz doskonałym dopasowaniem do dłoni użytkownika. Niestety mogą powodować alergię u osób wrażliwych na proteiny kauczuku naturalnego, występującego w tym rodzaju rękawic.

Rękawice z polimeru chlorku winylu (PCV)

Rękawice PCV TRENDY, TRENDY PF

Następnym typem oferowanych przez naszą firmę rękawic są rękawice Trendy wyprodukowane z polimeru chlorku winylu (potocznie rękawice winylowe). Rękawice medyczne pcv są przeznaczone dla użytkownika z mniejszymi wymaganiami dotyczącymi bariery ochronnej. Są mniej elastyczne i bardziej podatne na zniszczenia w porównaniu z rękawicami lateksowymi i nitrylowymi. Ich szczególnymi zaletami są brak substancji mogących wywoływać alergię oraz niższa cena w porównaniu do pozostałych.

Rękawice w naszej ofercie

Rękawice Nitrylowe safeHAND Rękawice nitrylowe safeHAND COATS Rękawice Nitrylowe EFFECT Rękawice Nitrylowe SAFEDENT Rękawice Lateksowe PREMIER Rękawice PCV TRENDY

Ważne informacje

Alergia na lateks
  • Wystawiamy faktury Vat
  • Prowadzimy sprzedaż wysyłkową
  • Zamówienie powyżej 20 opakowań WYSYŁKA GRATIS

Produkty w ofercie: